منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
مشاوره غیر حضوریواریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سلامت جنسی / وقتی اضطراب موجب انزال زودرس می‌شود

وقتی اضطراب موجب انزال زودرس می‌شود

یکی از نکاتی که در بسیاری از سوالات کاربران مرد این سایت تکرار شده و در مواجهه با بیماران در کلینیک نیز به آن دست یافته ام ، واکشنهای اضطرابی افراد نسبت به اختلالات جنسی تجربه شده است. بنابراین تصمیم گرفتم مقاله ای در این مورد بنویسم. پیشنهاد می کنم اگر دچار مشکل انزال زودرس و اختلال نعوظ هستید حتما این مقاله را مطالعه کرده و با دوستان و آشنایان خود که احتمالا آنها هم در دوره ای از زندگی این مساله را تجربه کرده اند به اشتراک بگذارید.
همانطور که می دانیم اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال زودرس شایعترین اختلالا ت جنسی مردانه هستند.

مردی که دچار اختلال نعوظ است معمولا به پزشک عمومی، ارولوژیست ویا متخصص غدد مراجعه می کند. افزایش سن و پدیده یائسگی مردانه که در همین سایت می توانید نکاتی در موردش بخوانید و نیز بیماریهای عصبی، تروما و ضربه ها, عوارض پس از جراحی و دیابت برخی از علل جسمی این پدیده هستند . تعدادی از داروها هم به همراه عوارض جانبیشان می توانند این اختلال را ایجاد کنند مثلا داروهای ضد افسردگی، آنتی کولینرژیکها برخی از داروهای ضد فشار خون ، کورتونها، خواب آورها، استروژن و ترکیبات مخدر از جمله داروهایی هستند که به عنوان عوامل شناخته شده اختلال نعوظ مطرحند .

در مورد انزال زودرس نیز سوالات بسیاری مطرح است . تقریبا اغلب محققین معتقدند ، انزال سریعتر از 2 دقیقه بهتر است به عنوان انزال زودرس در نظر گرفته شود. بسیاری از عواملی که منجر به اختلال نعوظ می شوند در بروز این پدیده نیز موثرند . اما یک نکته مشترک در افرادی که هر کدام از دو اختلال گفته شده را تجربه می کنند هست و آن پدیده ای است که ما به آن دیده بانی می گوییم.

مرد جوانی را تصویر کنید که از ابتدای ازدواج دچار انزال زودرس بوده است و سعی کرده با درمانهای خانگی این مشکل را برطرف کند . و آنقدر شرم و حیا دارد که رویش نمی شود به پزشک مراجعه کند و معاینه شود .بنابراین درمانهای کاربردی را هم دریافت نکرده. مرددیگری را تصور کنید که مبتلا به اختلال نعوظ است و با جستجو در اینترنت مقاله ای رامی خواند که در ان نوشته شده که اگر مردی در ررابطه با همسرش موفق به دخول و رابطه زناشویی عمیق نشود، برای همیشه ناتوانی جنسی پیدا خواهد کرد.
واکنش اولیه هر دو مرد تلاش بیشتر با استفاده از انواع درمانهایی است که فکر می کنند موثر است مثلا استفاده از اسپریهای بی حس کننده در موارد انزال زودرس و یا تکنیکهای پرت کردن حواس در حین زناشویی ، مردی که دچار اختلال نعوظ است هم از داروهایی که در برنامه های ماهواره ای تبلیغ میشود برای بهتر شدن عملکرذ جنسی استفاده می کند اما هردو در تلاشهای مکررشان شکست می خورند .چرا؟.

تکرار تلاشها به مرور زمان فرد را دچار اضطراب عملکردی می کند درست مانند دانش آموزی که می خواهد در برابر معلمش به سوالات امتحان شفاهی پاسخ دهد و دست و پایش را گم می کند. تصور وارد شدن به رختخواب و انجام کاری که حالا به نظر می رسد فرد در انجام آن چندان موفق نیست باعث میشود این کار ، کار بزرگ و سنگینی به نظرش بیاید و با بهانه تراشی از آن شانه خالی کند . روابط را به تاخیر بیندازد به بهانه خستگی زودتر از همسرش بخوابد و ...
ما این پدیده را دیده بانی می گوییم. که پدیده ای کاملا روانی است درست مثل اینکه شما از بیرون خودتان را نگاه می کنید و دانش اموزی را می بینید که در هنگام امتحان دادن بازهم شکست خواهد خورد تکرار شکستها در رابطه موجب اجتناب و پرهیز شما از رابطه و تشدید این وضعیت و حساسیت بیشتر الت شما در هر تماس خواهد شد به نحوی که حتی با قرار گرفتن در موقعیت روابط زناشویی دچار اختلال نعوظ ویا انزال زودرس خواهید شد.
این سیکل معیوب شکست، تردید و نگرانی، تصور و مشاهده خود به عنوان فردی که حتی اگر وارد رابطه زناشویی شود ،بازهم شکست خواهد خورد موجب شانه خالی کردن و تکرار تلاشهای گهگاه و شکستهای متوالی خواهد شد. پس از مدتی وضع بدتر می شود و کلا از رابطه زناشویی و هرچه یاداور این موضوع است اجتناب می کنید و در نهایت مشکلاتی را در روابط روزانه با همسرتان تجربه می کنید.

دکتر میترا مولایی نژاد سکسولوژیست
اندازه نرمال الت تناسلی در مردان چقدر است ؟
راههای افزایش انزال زودرس- تعریف و علل واریکوسل چیست ؟
واریکوسل (واریس بیضه) چیست ؟
واریکوسل چیست؟


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
واریکوسل چیست؟واریکوسل چیست؟

واریکوسل اتساع و پیچ خوردگی غیر طبیعی شبکه وریدی ( سیاهرگی ) بالای بیضه‌ها است. شیوع آن زیر 10سال نادر است ولی در بالغین جوان و در مردان نابارور 20 تا 40 درصد می‌باشد. ... ادامه مطلب

ناباروری چیست؟ناباروری چیست؟

ناباروری به ناتوانی زوجین برای باروری پس از یک سال نزدیکی بدون پیشگیری گفته می‌شود. بنابراین تا یک سال باید فرصت داد تا مشخص گردد آیا زن و شوهر در تعریف ناباروری قرار می‌گیرند یا خیر . ... ادامه مطلب

نمونه برداری ( بیوپسی ) بیضه یا میکروتسهنمونه برداری ( بیوپسی ) بیضه یا میکروتسه

در مواردی که تعداد اسپرم‌ها در آزمایش اسپرموگرام صفر است و بررسی هورمونی نرمال است یا هورمون FSH افزایش یافته است، نیاز به نمونه برداری از بیضه می‌باشد. ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه ، بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465